e diel, 25 tetor 2009

Benefits of Using a Drill/driver

Zgjedhja stërvitje të drejtë mund të jetë një proces i lodhshëm. Me kaq shumë stërvitje dhe shoferë të zgjedhur nga, dhe me çdo kërkesë që kërkojnë një grup tërësisht i ri i mjeteve, mundësitë mund të duken të pafundme dhe të frikshme. Tradesmen janë gjithmonë në një luftë kundër copa dhe ndryshime pak, kundër stërvitje që thjesht tjerr dhe mungesa aftësinë për të përzënë ata luftojnë me bit, bateri, dhe litarët batteling stërvitjet e tyre standarde për vetëm me makinë më të mirë se vidë. Por lufta në mes të lutet dhe rreshtave pafund të stërvitje dhe shoferët, nuk shtrihet stërvitje / shofer. Dhe me atë një decends qetë mbi mjeshtrit kudo duke e ditur se ky mjet do të thjeshtojë jetën e tyre. Martesa mes Stërvitja dhe shofer është një komoditet i pashembullt. Një stërvitje / shofer ende punon si një stërvitje standarde, por ka kapacitet për të përzënë vida dhe të derdhim ato në mënyrë më efikase se çdo stërvitje të zakonshme fuqi në treg. Stërvitja / shoferi është me të vërtetë ka tortë tuaj dhe të hahet shumë të kombinimit të funksionalitetit të dy stërvitje një dhe një shofer në një mjet. Ky funksionalitet përforcohet dhe qëndrueshmëri gjithsej bëjnë stërvitje / shoferit një pjesë kryesor i shtëpisë (çdo zejtar ose-Toolbox) pronarit. Ju lutem lexoni më për informacion mbi disa nga industritë kryesore stërvitje / shoferët nga Makita, Hitachi dhe BOSCH. 10.8v Makita Compact Lithium Ion Telefona stërvitja / Kit Driver: Makita ka gati 90 vjet përvojë në prodhimin e disa prej industrive më të mirë dhe produktet më cilësore. Linjë e tyre e mjetet e pushtetit është gjithmonë i besueshëm, gjithmonë të vështira dhe të tyre të ri kompakt kit Telefona pa stërvitje është asnjë përjashtim. Kjo dy stërvitje me shpejtësi / enët shofer nga 200in/lbs e famshme çift rrotullues dhënë pushtet Makita në një dizajn të rehatshme, kompakt. Ky dalluar dy veçori shpejtësisë (0-350 / 0-1,300 RPM) lejon për një gamë të gjerë të shpimit dhe ngarje zbatimet duke shkathtësi të këtij mjet në një nivel krejt të re. Funksionaliteti i tij, përputhet me tipare unike mjet për Makita, maksimizimin e produktivitetit dhe komoditet në punë. Peshuar vetëm 1,9 £ këtë stërvitje / shofer 's dizajn ultra kompakt dukshëm zvogëlon lodhje operator, dhe formën e tij ergonomik ofron controllability thjeshtë dhe madje edhe presion në të gjithë. Mjet gjithashtu ka një dënim i butë për të trajtuar rehati operator rritur dhe kontrollit, dhe me lehtësi dhe mobiliteti i një mjet LAN, ky i ri shofer Makita stërvitje është një produkt me të vërtetë të jashtëzakonshme. Makita ka projektuar këtë pushtet me një mjet të ndërtuar në LED dritë për të ndihmuar ndriçoj hapësirën tuaj të punës dhe rritjen e sigurisë. Stërvitja / kit shofer përdor një 10.8v jon Makita bateri litium për run time maksimale dhe jetën e zgjatur e baterisë. Bateri litium jon Makita teknologji ofron fuqi superiore baterisë në një peshë më të lehtë, paketë më të efektshme. Me dizajnin e vet të zezë me shkëlqim dhe të bardhë dhe praktike, ndërtimi dritë peshë, çdo homeowner duhet të kenë këtë stërvitje. Makita ka engineered DF030DW të gjithanshëm, efikas, dhe kompakt, një mjet ideal për hobbyists dhe projektet e përmirësimit në shtëpi - por ende mjaft i fuqishëm për kontraktorët dhe Karpentjerët. DF030DW Makita mbështetet nga teknologjia ekskluzive Makita bateri dhe teknikës së lartë, por gjithashtu vjen me dy jon 1.3ah litium bateri dhe një minutë e pesëdhjetë ngarkuesin e baterisë. Përveç kësaj, kit i ri përfshin një rast mjet, dhe këllëf revoleje mjet për siguri dhe komoditet, dhe një fund të dyfishtë # 2 bit Phillips. Makita e shoferit Telefona / kit stërvitje vjen me një vit garanci tre fabrikë dhe një fabrikë vit garanci për bateritë dhe ngarkuesin. 10.8v Hitachi Lithium Ion Mikro stërvitja / Driver: Teknologjia Hitachi dhe qëndrueshmëri është i njohur në të gjithë industrinë mjet dhe mjetet e tyre të energjisë janë të njohur për cilësinë e tyre. Stërvitja e mikro Hitachi i / shofer është një shembull kryesor i risive të tilla dhe vlera. Së pari, 10.8v litium jon stërvitje mikro / shofer peshon 1,8 £ thjeshtë një komoditet për ultra kompakt. Mjet jep 88 në / lbs e çift rrotullues dhe ka një hedhje unik 21 1 me 21 cilësimet çift rrotullues stërvitje dhe një regjim për saktësinë maksimale dhe kontrollin. Hedhje ka a 1 / 4 "magji dhe ndryshime të shpejtë për zëvendësimin e pak lehtë - ajo gjithashtu vishet në të dy përpara dhe të ndryshojë për të rritur shpimin / aftësitë lëvizëse. DB10DL nuk është i dizajnuar vetëm për rehati ergonomically superiore, por edhe në një mënyrë që lejon stërvitje të qëndrojë më vete, kur nuk është në përdorim. Ky mjet i balancuar ultra peshe redukton stresin dhe lodhjen me operatorin lejuar dore përdoruesit të mbeten një linjë. Hitachi ka ndërtuar edhe kjo stërvitje / shofer me një unazë LED dritë rreth braktis ta mbajë hapësirat e punës të lehta dhe të sigurta. Mjet ka një shpejtësi të ndryshueshme të shkaktojë (0-400RPM) për kontrollin maksimal mbi edhe operacionet më të ndërlikuar, dhe një tregues i ngarkuar baterinë dritë projektuar të përshtatshme për të paralajmëruar përdoruesit kur ekzekutohet me kohë po të ulët. Stërvitja DB10DL mikro / shofer shkon me teknologji Hitachi bateri të fuqishme dhe me një sistem të patentuar akuzuar. Ky sistem lejon që për ngrohje dhe humbjen e pushtetit, duke zgjatur jetën e përgjithshme e baterisë. Stërvitja e mikro Hitachi i / shofer, me shkathtësi unik, tiparet e madhe dhe madhësia kompakt, është ideal për shtëpi-pronarëve dhe hobbyists. Megjithëse mjet është ende e fortë, është më ideal për operacionet më të saktë dhe delikat. Hartimin e saj të hijshme e të rehatshme dhe shkathtësi të tij suprem kualifikohet këtë mjet si gjigandi i vogël të klasës së tij. Jon 10.8v Hitachi e litium stërvitje mikro / shofer përfshin dy 1,5 Ah (orët amp) bateritë litium jon, një ngarkues shpejtë, një shofer pak Phillips dhe shtatë-bit copë caktuar, dhe një rast të qëndrueshme që mbante. Mjet vjen gjithashtu mbështeti me industrinë e-Hitachi kryesore garanci pesë vjeçare. 12V BOSCH Max Litheon Impactor Shofer fiksim: Gjatë industri mjet, BOSCH është i njohur edhe për hartimin e tyre të reja dhe cilësi shembullore. Mjetet e tyre kanë një reputacion komandues të pushtetit dhe qëndrueshmëri, kështu që nuk vjen si befasi që BOSCH ka prezantuar vetëm një shtrëngim të ri impactor shofer me forcë më së shumti në klasën e saj. Impactor ri BOSCH e 12V është projektuar me një çekiç i fuqishëm dhe sistemit Anvil që prodhon një 800in/lbs madhe çift rrotullues. Kjo forcë amazing ofron deri në 300 për qind më shumë se çdo çift rrotullues stërvitje të tjera / shofer deri tani. Shoferi është mundësuar nga një motor performancë të lartë që jep 1.800 RPM dhe 3.000 BPM për punën serioze, të shpejtë dhe optimale fiksim mjet. Përveç kësaj, impactor është mundësuar nga teknologjia e lartë BOSCH Litheon bateri. Litheon përdor bateri litium jon teknologji në një kompakt, dizajn lehtë të zgjedh jetën e baterisë, fuqi, dhe e duhur. Shoferi është projektuar edhe me një shpejtësi të ndryshueshme të shkaktojë për një gamë të gjerë të shpejtësi dhe aplikimeve. Impactor BOSCH të përdor a 1 / 4 "magji gur i rrumbullakët ndryshim të shpejtë që mund të ndryshojë në çast nga BITS stërvitje të ngarjes bit për efikasitetin ultra dhe komoditet. Impactor ri BOSCH's (shofer / stërvitje), peshon në vetëm 2,2 £, është e hijshme dhe kompakt, dhe ende paketat fuqi maksimale dhe fuqi superiore. Design ergonomik mjet dhe kthetrat e butë optimizes rehati operator dhe kontrollin. Për më tepër, PS40-2A ka tre ndërtuar në punë LED dritat në fund para mjet për të ndriçoj zonat e punimeve dhe saktësi rritje. Për të parandaluar shkarje dhe për të mbrojtur surgfaces punë, mjet është i dizajnuar me Parakolp & Prapakolp në të dyja anët. Me peshën e saj të lehta, funksionalitetin superiore, dhe fuqia maksimale e saj lëvizëse dhe veprim goditje me çekan, ky mjet do të thjeshtojë në shtëpi Njoftime dhe projektet e përmirësimit. Me madhësinë e saj komode dhe industrisë çift rrotullues kryesor, është mjet ideal për të dy instaluesit dhe Karpentjerët të tjera serioze, si dhe për hobbyists. Mjet është mbështetur nga reputacionin BOSCH e pushtetit dhe qëndrueshmëri, dhe Provantage tyre tre vjeçar mjet mbrojtje planit. Impactor BOSCH e shoferit fiksim gjithashtu përfshin dy Litheon bateri 12V max, një ngarkues 30 minuta, dy 1,5 "bit shofer pushtet, dhe një rast që mbante për siguri dhe komoditet.

0 komentet:

You4Dating.com | Rtk Live | Albasoul Mp3 | Tv dhe Radio | Lajme dhe info